preloader

Selülit ve Lokal İncelme Mezoterapisi

Lokal İncelme

Selülit tedavisinde ve bölgesel zayıflama amaçlı kullanılan mezoterapi ürünleri; cilt altı dolaşımı düzenleyici, yağ depolanmasını engelleyici ve yağ metabolizmasını arttırıcı, ödem çözücü ilaçlarla bazı vitamin ve minerallerin karışımından oluşur. Bu karışım cilt altına, mezoderme çok ince uçlu iğnelerle verilerek sorunlu bölgenin lokal olarak tedavisi sağlanır.

Selülitli dokuda kan akımının ve lenfatik dolaşımın düzenlenmesiyle, yağ depozitleri çözülür, yağ hücreleri yağlarını yakmaya başlar ve sertleşmiş bağ dokusu düzelir.

Seanslara düzenli bir şekilde devam edildiğinde bölgedeki selülitlerde azalma veya erken dönemde ise tamamen yok olması, istenilen bölgede belirgin şekilde incelme vezayıflama meydana gelir.

Selülit ve bölgesel zayıflama tedavisi uygulanabilecek bölgeler; bacak, karın, kalça, diz çevresi, mide, sırt, kol bölgesi gibi bölgelerdir. Ayrıca gıdı bölgesini de sayabiliriz, bu bölgede yapıya ve kiloya bağlı olarak yağlanma ve sarkma varsa mezoterapi en iyi çözümlerden biri olmaktadır.

Kişide bir kilo problemi söz konusu ise iyi sonuç alabilmek için mezoterapi ile birlikte beslenme programının düzenlenmesi önerilir. Öncelikle kişinin kilo almasına neden olan herhangi bir sağlık problemi veya başka bir faktör varsa araştırılır. Eğer altta yatan bir neden tespit edilirse tedavi edilir. Kişinin bazal metabolizması, günlük aktiviteleri ve alternatif yemek biçimleri göz önüne alınarak kişiye özel diyet programı hazırlanır.

Mezoterapi’nin en büyük avantajlardan birisi sorunlu bölgede incelme sağlarken sarkma probleminin olmaması hatta tam tersine sıkılaşma ve şekillenme görülmesidir. Özellikle kadınlarda hamilelik sonrası cildin gevşemesi ve yaşın ilerlemesine bağlı kol altlarındaki sorunlarda düzenli bir şekilde uygulandığında başarılı sonuçlar elde edilmektedir.