preloader

Roller Uygulaması

Roller; üzerinde mikro düzeyde çok sayıda ince çelik cerrahi iğnelerin olduğu silindir şeklinde bir aparattır. Bu iğneler sorunlu bölgeye seri ve sistemli bir şekilde uygulandığında ciltte mikro kanallar açarak vücudun kendi kendini yenileme sürecini başlatır. Cilt dokusu bu küçük travmaları yara olarak algılar ve tedavi süreci başlar.

Roller Uygulaması

Hangi bölgelere uygulanır?

Vücudun ihtiyaç duyulan tüm bölgelerine uygulanabilir. Cilt gençleştirme, akne izleri, leke, çatlakların tedavisi, sıkılaştırma gibi hedefler için uygundur. Aynı zamanda saçlı deriye de uygulanabilir.

Nasıl Uygulanır?

Cilde belirli sistem dahilinde uygulandığında açılan bu mikro kanallar kapanmadan (yaklaşık 15 dakika içinde kapanır) cildin ihtiyacı olan vitamin, mineral, büyüme faktörleri gibi besleyici ve uyarıcı ürünler topikal olarak cilt üzerinden sürülür ve cildin bu ürünleri absorbe etmesi beklenir. Daha sonra özel bir maske uygulanması etkisini arttırır ve cildin yatışmasını sağlar.

Tedavi kürleri ne kadardır?

Bu tedavinin içeriğine ve kişinin ihtiyacına bağlı olarak değişebilir. Anti-aging ve leke tedavisi için 6-8 seans, çatlaklar ve akne izleri veya saç kaybını önlemek ve canlandırmak için 8-10 uygulamalık kürler içerir. Saç uygulamalarında 3. haftadan itibaren saç dökülmesi durur, ince saçlar kalınlaşır, sağlam kıl foliküllerinden saç çıkmaya başlar.